2010.12.07. 15:21
Milyen stílusban is gondolkodunk?
Semmilyenben és mindenben. Nem szeretném, ha stílusok közé kellene szorítanom a ház bútorzatát, hangulatait. Szeretem a természetes anyagokat, színeket, a sok fát. Szeretem, ha élhetőek a terek, ha használhatóak a bútorok nem pedig dísznek állnak az adott térben. Szeretem a szép, igényes dolgokat, amikben sok a munka, ugyanakkor nem szeretem a túlzottan agyondíszített holmikat. Tisztaság, egyszerűség ezek a kulcsszavak.
A mi stílusunk a kicsit skandináv, kicsit country, kicsit mediterrán, de mindenképpen hagyományokra épülő, szerethető lakberendezési stílus.
Az alapok, amik előre adnak egy irányvonalat a ház hangulatához (alulról haladva a belső tereken):
Padlózat
Alsó szint: Közlekedő – nappali – konyha: padlástégla
Fürdőszoba: betonba ágyazott folyami kavics
Nagy hálószoba: hajópadló
Padlástér: Közlekedő – hálószobák: fehérre festett hajópadló
Fürdőszoba: járólap (fahatású)
Falak
Alsó szint: Közlekedő – fürdőszoba – nagy hálószoba: fehérre meszelt fal
Nappali: a négy falból három csupasz kőfal, egy vakolt, meszelt.
Konyha: A négy falból egy csupasz kőfal, három vakolt, meszelt.
Padlástér: Minden helyiségben: fehérre meszelt, vagy valami halvány szürke.
Plafon
Alsó szint: Minden helységben: fagerendázat, hajópadló borítás.
Padlástér: Minden helységben: fehérre festett lambéria.
Ezek alapján körvonalazódni látszik, hogy míg az alsó szint inkább rusztikusabb hatású lesz, addig a padlástérben a teljesen letisztult skandináv stílus fog érvényesülni. Ennek az az oka, hogy a padlástéren elég alacsony lesz a belmagasság, így muszáj optikailag valamivel növelni a teret (világos színek). Másrészt viszont felmerül a kérdés, hogy jó lesz-e az nekünk, ha fehér padlót rakunk a szobákba, minden kosz meglátszik rajta, összemászkálják, stb. A válaszom itt is elég egyértelmű: ezek a szobák a mostani állapotok szerint vendégszobáknak készülnek. Sokkal ritkábbak fogjuk őket használni, a kutyák biztosan nem fognak felmenni az emeletre, és még bútor sem igazán fog ide kerülni. Én csak galambdúc szobáknak hívom őket, ahol az ember egy fárasztó, túrázós nap után nagy lendülettel beleugrik az ágyba, és a meleg paplanokon kívül nincs is másra szükség.
A továbbiakban pedig lássuk a részleteket…
Szólj hozzá!
Címkék: hangulatok tervezés
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek